2016. November. 25-én. pénteken 17 órai kezdettel Budapest belvárosában az Oktogonnál, ismét lesz előadása dr. Petendi Zsolt gyógyszerésznek, a természetes hormonpótlás lehetőségeiről és sikereiről. Több min 25 éve foglalkozik a témával, tudását, tapasztalatait továbbadva, folyamatos előadásokat tart a világ számos országában. Jelen előadás többek között segít eligazodni a szintetikus és természetes hormonpótlás vitás kérdéseiben, ugyanakkor a hormonegyensúly helyreállításával kapcsolatban, sok hasznosítható, gyakorlatias ötletet is kaphat minden érdeklődő. Az előadás végén, időkereten belül, személyes kérdésekre is szívesen válaszol.
Minden betegség a méregterhelt szervezet megnyilvánulása. A homeopátia elvén működő Joalis méregtelenítő cseppek az immunaktivitás célzott serkentésével a toxikus anyagoktól a szokványos méregtelenítő eljárásoknál hatékonyabban szabadítják meg a szervezetet. Dr. Josef Jonáš által megalkotott egyedülálló Joalis terápia a kínai gyógyászat öt elem tanára épül. A test biológiai struktúráit, energetikai rendszerét és lelki tényezőit a szervezet holisztikus szemléletű gyógyításával hozza egyensúlyba.
2016. október 23., vasárnap
2016. június 7., kedd
Pajzsmirigy alulműködés - Meg kell tanulni nemet mondani!
Állandó fáradtság, hízás, hajhullás, torokszorítás, rossz közérzet és még sok más kellemetlen tünet. Vajon miért egyre több az ilyen „beteg” – és miért pont a nők körében?
Az alulműködés lelki oldala
A pajzsmirigyet szokás a hormonális rendszer karmesterének is hívni, mivel az általa termelt hormonok az egész test működésére, vagyis szinte minden életfunkciónkra kihatnak. A pajzsmirigy alulműködése azt jelzi, hogy az életünk szabályozása tartósan kibillent a ránk jellemző harmóniából, az életöröm és az életkedv alulműködik. Az illető teszi gépiesen a dolgát, a kötelességeit, de nem sok öröme van benne. A fokozott kötelességtudat mellett sokszor észre sem veszi, hogy saját élete alig marad, szinte kizárólag másokért él, mások életét éli.
2016. május 2., hétfő
A nehézfémek fogságában
A nehézfémekkel való közvetlen érintkezés napjainkban már jócskán túllépte a “természetes határt”. Nem sok sokat hallani ezeknek a mérgező tulajdonsággal bíró elemeknek a toxikus hatásáról, pedig külön-külön is számos betegség forrása, de összeadódva egymás hatását felerősítve, más toxikus anyagokkal keveredve, akár még az élettől is megfoszthatják az embert.
2016. április 16., szombat
Genetikai ok, vagy környezeti hatások?
Ha olyan egészségügyi problémákkal találkozunk, mint például a rák, rögtön a géntérképet kezdjük vizsgálni és megjelöljük azokat a családtagokat, akik rákosak, mondván: „Lássuk a genetikát, mivel ez végigvonul a családon, kell lennie rák génnek.” Mit hagytak ki ebből a nagyon érdekes kutatásból?
2016. március 8., kedd
HPV oltás - Egy nagy átverés?
Meglepő vallomást tett dr. Diane Harper, a HPV elleni oltás egyik vezető kutatója a 4. Nemzetközi Oltóanyag Konferencián. Beszéde, mely eredetileg az oltások előnyeit reklámozta volna, 180 fokos fordulatot vett, amikor a lelkiismerete megnyugtatását választotta a halálos oltásokkal kapcsolatban azért, hogy „éjszakánként képes legyen aludni”.
2016. február 28., vasárnap
A stressz agresszívvá tesz...
A stressz feltüzeli az agresszív viselkedést, könnyen dühkitöréshez vezet, ami megerősíti az erőszakos reakciókra való hajlamot. Ilyenkor történik, hogy pl. a munkahelyi konfliktusokat otthon vezetjük le, az ártatlan családtagokon. A stressz-agresszió kör komoly pusztításra képes. A szervezet stressz hormon szintje (kortizol) alapvetően meghatározza az agresszív viselkedést, ami a vérben való jelenléte szerint csökkenhet vagy fokozódhat. Ez a jelenség ad választ arra is, hogy a békés, nyugodt természetűek, hogyan képesek elveszíteni a fejüket bizonyos helyzetekben és önmagukból kifordulva meglepni környezetüket. Ugyanakkor az agresszív viselkedés megnöveli a vér stressz hormon szintjét, ami szintén fokozza az agresszív hajlamot.
2016. február 20., szombat
A szív, vagy az agy irányít? - Szívünk egészsége
Anatómiai felépítésünket tekintve az emberi szervrendszer egy tökéletes szerkezet, ahol az összes szerv egymással összeköttetésben van. Egy egészséges szervezetben a szervek gyönyörűen együttműködnek és a tökéletesség mechanikáját alkotják meg természetes úton. Azonban van egy szerv (a szív), amely mindenekfelett áll. A piramis csúcsán helyezkedik el, és ha a csúcs meghibásodik, akkor a többi szerv sem tud tökéletesen működni.
2016. február 5., péntek
Éltető testnedvek
Az emberi szervezet sokféle folyadékot, váladékot termel, illetve választ ki. Ilyenek a csarnokvíz, az epe, gyomornedv, bélnedv, nyirok, gerincfolyadék, légúti nyák, petefészek nyák, hüvelyváladék, nyál, sejtközi folyadék ondó, vér vizelet, felsorolni is nehéz. A testnedvek folyamatosan megújhodnak, de az utánpótlással folyamatosan keverednek is, így bennük a toxin felhalmozódás is jelentős.
2016. január 19., kedd
Érzelmi stabilitás - Egészség
Az emberi tapasztalat része egy sor érzelem, kezdve a boldogságtól a szomorúságig, az örömtől, a depresszióig, de ide tartozik pl. a félelem, a düh, az undor, a féltékenység is. Érzelmeink a belső és külső környezetünk kiértékelésének eszközei. Minden egyes érzelem, különböző érzéseket hoz létre a szervezetben. Testünk vegyi anyagokat (hormonokat) bocsát ki, amikor megtapasztalunk különböző dolgokat. Ha például az agy szerotonint, dopamint vagy oxitocint szabadít fel, akkor jól és boldognak érezzük magunkat. Ezzel ellentétesen, ha a szervezet kortizolt szabadít fel, miközben stressz éri, egy teljesen más érzést élünk meg, ami túlélő módba kapcsolja a testet.
2016. január 3., vasárnap
Ételallergia - Ételintolerancia
Mi van a háttérben?
Az elmúlt évtizedek során, drámai módon emelkedett az élelmiszer és környezeti allergia problémája ideértve az autoimmun betegségeket, orrmelléküreg ás orrnyálkahártya gyulladást, asztmát, ekcémát, a hiperaktivitással járó figyelemzavart, különböző magatartási és tanulási zavarokat, különböző pszichológiai és pszichiátriai tüneteket. Ezekben a látszólag egymástól független problémákban legtöbbször van valami közös, de milyen hajlamosító tényező állhat a háttérben? Ez a tényező emésztőrendszerünk állapota!
2016. január 1., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)